Informacje o zrealizowaniu operacji : „Ochrona i odbudowa morskiej różnorodności biologicznej i ekosystemów morskich oraz systemy rekompensat w ramach zrównoważonej działalności połowowej”.
Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków zrealizowało operację z wykorzystaniem środków unijnych z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” w ramach Priorytetu 1 działania 1.4 „Ochrona i odbudowa morskiej różnorodności biologicznej i ekosystemów morskich oraz systemy rekompensat w ramach zrównoważonej działalności połowowej” w zakresie poddziałania 1.4.2, o którym mowa w art. 40 ust. 1 lit. b-g oraz i rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 508/2014
Tytuł operacji: „Ochrona i odbudowa morskiej różnorodności biologicznej i ekosystemów morskich oraz systemy rekompensat w ramach zrównoważonej działalności połowowej”.
Zakres operacji: art. 40 ust. 1 lit. b-g oraz i rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 508/2014, polega na zebraniu danych poprzez obserwacje przyłowów w narzędziach połowowych.
Okres realizacji operacji: styczeń- grudzień 2019 r
Cel operacji: Ochrona i odbudowa ekosystemów wodnych i ich różnorodności biologicznej.
Wartość operacji: 7.887.993,56 złotych
Kwota pomocy z umowy, przyznana dla całej operacji: 7.887.993,56 złotych
Operacja polegała na wykonaniu 30 obserwacji przyłowu ptaków, ssaków i ryb w narzędzia połowowe, które zostały przekazane na podstawie porozumienia do Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni poprzez Raporty Obserwacji. Obserwacje dokonało 156 łodzi rybackich na akwenach Zalew Szczeciński, Zalew Kamieński, Rzeka Dziwna, Dolina Dolnej Odry i Ostoja Słowińska, Przybrzeżne wody Bałtyku, Zatok Pomorska. Do Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni łącznie przesłano 4697 Raportów z obserwacji.
Koordynator główny projektu
Jacek Kowalczyk